Ada bana, adayım sana

Thema bewerten:
Ergebnis 1 bis 1 von 1

Thema: Ada bana, adayım sana

1. Gehen Sie zu DankeHerunterladen #1
    Gehen Sie zu Danke
    Kıdemli Üye Avatar von İnfo

Info

Gehen Sie zum Anfang des Beitrags

Atasözü Ada bana, adayım sana

Ada bana, adayım sana

Ada bana, adayım sana atasözünün anlamı, sen bir kimse için fedakarlıkta bulunursan o da senin için fedakarlıkta bulunur.

Ada bana, adayım sana

İnsanlar birbirlerine fedakarlıkta bulunmadığında ya unutulurlar; yada zihinlerden silinirler. İyi kalpli, güvenilir, sözünün eri insanlara bir adım gitmeliyiz ki; onlarda bize gelsinler. Biz eğer gerekli durumlarda fedakarlık yapmazsak, onlarda bize yapmazlar.

Başkası için özveri ve fedakarlıkta bulunursan, o da senin için özveri ve fedakarlıkta bulunur. Normal şartlarda başkası için yakınlık gösterip, özveri ve fedakârlıkta bulunursan, o da senin için özveri ve fedakârlıkta bulunur, sana yakınlık gösterir.

Anafikir : Fedakarlık yaptıklarımızdan ancak fedakârlık bekleyebiliriz. Sen bir kimse için fedakârlıkta bulunursan o da senin için fedakârlıkta bulunur.

İleride başkalarının bizim için bir şeyler yapmalarını istiyorsak, zamanında bizim de onlara yardımcı olmamız gerekir. Her şey karşılıklıdır. Bir kimsenin, bizden beklediği bir yardımı zamanında esirgememişsek, onun bizim için fedakârlık yapmasını bekleyebiliriz. Bizden beklenen veya bizim yapabileceğimiz yardımı başlangıçta karşılık beklemeden yapmak daha büyük bir fazilettir. Böyle bir yardımın, fedakârlığın değeri daha büyük olur.

Aktive Benutzer

Aktive Benutzer