Pirinçli Tavuk Çorbası Sarımsaklı Limonlu (Favoriniz Olacak)

Değerlendir:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Pirinçli Tavuk Çorbası Sarımsaklı Limonlu (Favoriniz Olacak)

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Kıdemli Üye TosunPaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Pirinçli Tavuk Çorbası Sarımsaklı Limonlu (Favoriniz Olacak)

Kaç Kişilik: 6-8

Hazırlama: 30dk

Pişirme: 30dk

Pirinçli Tavuk Çorbası Sarımsaklı Limonlu (Favoriniz Olacak) Tarifi İçin Malzemeler

Haşlamak için;[*]3 adet kemikli tavuk but[*]Üzerini geçecek kadar su[*]1 çay bardağı pirinç[*]1 adet soğan (4 e bölünmüş )[*]2 adet defne yaprağı (varsa ekleyin)[*]1 dilim limon (aroma sağlıyor)[*]Tuz, karabiber[/LIST]

Ayrıca ilave olarak:[*]4 su bardağı sıcak su[*]1 yemek kaşığı sirke[*]2-3 diş dövülmüş sarımsak[*]Tuz, kuru nane, pul biber[/LIST]

Terbiyesi için:[*]1 yumurta sarısı[*]1 bütün limonun suyu[*]1 çay bardağı yoğurt[/LIST]

Üzerine:[*]1 yemek kaşığı tereyağı[*]1 çay kaşığı kırmızı pul biber[/LIST]

Pirinçli Tavuk Çorbası Sarımsaklı Limonlu (Favoriniz Olacak) Tarifi Yapılışı

🍗🍗🍋🍋🥄 944;
    Tavukları gerekli malzemeleriyle bir tencerede haşlayın ve suyunu süzün.
    Tavuk suyunu kenara ayırın, ardından ayırdığımız tavuk suyu ve sıcak suyu ilave edip kaynamaya bırakalım.
    Kaynayan suya haşlanıp didiklenmiş tavukları, ayrıca önceden biraz haşlamış olduğumuz pirinç ve tuzunu ekleyelim. Hepsi birlikte kaynasın bir müddet.(Tel şehriye de ilave edebilirsiniz tercih ederseniz. )
    Bir kasede terbiye için olan tüm malzemeleri karıştırıp çırpalım, çorbadan aldığımız bir kepçe suyu da ilave ederek ılıtıp çorbaya ekleyelim.
    Baharat olarak kuru nane ve karabiber ekledim ben. Dövülmüş 2-3 diş sarımsak da eklenir.1 yemek kaşığı sirke ilâve edilir.
    Bir taşım daha kaynatarak pişirdikten sonra altını kapatalım. Benim gibi isteğe göre üzerine tereyağı ve toz biberi kızdırıp çorbanın üzerine gezdirebilirsiniz. Lezzetine lezzet katar.[/LIST]

•Not: Çorbadaki sarımsak tadı çok keskin olmuyor ama harika aroma ve lezzet katıyor denemenizi tavsiye ederim :) Diğer tavuk çorbalarına nazaran bu benim daha çok favorim olduğunu söylemek isterim. Terbiyesi ve içindeki sarımsakla tam bir şifalı lezzet bombası🍃

2. 2 kişi bu gönderi için TosunPaşa üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler