Kütür Kütür Kornişon Ve Acur Turşusu (Sıcak Su İle)

Değerlendir:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Kütür Kütür Kornişon Ve Acur Turşusu (Sıcak Su İle)

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Kıdemli Üye TosunPaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Kütür Kütür Kornişon Ve Acur Turşusu (Sıcak Su İle)

Kaç Kişilik: 12-14

Hazırlama: 20dk

Kütür Kütür Kornişon Ve Acur Turşusu (Sıcak Su İle) Tarifi İçin Malzemeler

1 kg kavanoz için

• Yarım kg kornişon
    • Yarım kg acur
    • 1 tatlı kaşığı toz şeker
    • 1 yemek kaşığı dolu kaya tuzu
    • 5-6 diş sarımsak
    • 1 çay bardağı üzüm sirkesi
    • Kaynar su
    • Maydanoz

Kütür Kütür Kornişon Ve Acur Turşusu (Sıcak Su İle) Tarifi Yapılışı

Turşu zamanı geldiyseeee😄Biz de kış için kütür kütür turşu hazırlarız👍🏼👍🏼 bu turşu tarifini deneyin bir daha tarif aramayacaksınız👍🏼😄Ƕ 04;
    geçen yıl bu tarifle turşuları mı kurdum ve herkes çok beğendi 👍🏼👍🏼gerçekten de kütür kütür oldular 😋😋
    Ben 2 kilo kornişon aldım 4 tane 1 kiloluk kavanoz çıktı. 😊1, 5 kilo acurdan da 3 kavanoz çıktı👍🏼😊😊Ƕ 46;

1. İlk önce kornişonlarımızı ve acurlarımızı güzelce yıkayalım yapacağımız kavanozun dibine Birkaç dal maydanoz yerleştirelim👍🏼((((((Ben turşularda nohut Kullanmıyorum çünkü nohut turşunun suyunu bulandırıyor. Ama bu şekilde yaparsanız turşu suyunuzu içebilirsiniz bile)))))))
    2. Maydanozların üzerine bir iki diş sarımsak atıp kornişonlarınızı dizin 👍🏼😊
    3. Kornişonlarınızı isterseniz acurla karışık yapıp isterseniz benim gibi ayrı ayrı kavanozlarda yapabilirsiniz👍🏼🙆
    4. Kornişonların uç kısımlarını kesip kavanozlara ara ara Sarımsak atarak doldurun
      acurlarınızı da aynı şekilde doldurun acurlarınız kavanoza sığmaz ise benim gibi keserek koyabilirsiniz😊😊👍🏼 👍🏼
    5. Kavanozlarınız dolunca üzerine kalan sarımsakları şekeri tuzu ve sirkeyi koyun.
    6. Kaynar suyu da üzerine döküp kapağını hemen kapatıp ters çevirin😉😉👍🏼
      •Turşum erir mi diye sakın korkmayın soğuduktan sonra serin ve karanlık bir ortamda saklayın, ,, , 15 güne kadar turşularınız hazır
      afiyet Şifa olsun inşallah dener ve beğenirsiniz

Tarife Ait Diğer Resimleri

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler