Çilekli Mini Cheescake

Değerlendir:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Çilekli Mini Cheescake

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Kıdemli Üye TosunPaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Çilekli Mini Cheescake

Kaç Kişilik: 12-14

Hazırlama: 10dk

Pişirme: 30dk

Çilekli Mini Cheescake Tarifi İçin Malzemeler

Tabanı için;[*]1, 5 paket burçak bisküvi[*]1 çay bardağı fındık[*]3 kaşık kadar tereyağ[/LIST]

Kreması için;[*]500 gr labne[*]1 su bardağı şeker[*]1 paket çiğ krema[*]2 yumurta[*]1 yemek kaşığı un[*]1 yemek kaşığı nişasta[/LIST]

Üzeri için;[*]Yarım su bardağı çilek[*]4 yemek kaşığı şeker[*]1 yemek kaşığı nişasta[*]1 paket hazır orman meyveli sos[/LIST]

Çilekli Mini Cheescake Tarifi Yapılışı

🍓Çilek kokulu, porsiyonluk cheescakelerimle merhabaa🙋🏻‍♀️
    Hemen tarife geçiyorum;
    Öncelikle muffin kalıplarının içine muffin kalıplarını dizin.
    Cheescake tabanı için rondodan geçirdiğimiz bisküvi ve fındığı eritilmiş tereyağı ile karıştırın.
    Karışımı muffin kalıplarına yayıp üzerine bastırıp sıkılaştırın. Donması için dolaba kaldırın.
    Kreması için; labne, tozşeker ve kremayı kıvam alana dek çırpın.
    Nişasta ve unu da ekleyip tekrar çırpın. En son yumurtalarıda ekleyip çırpma teliyle karıştırın.
    Karışımı bisküvi tabanlarının üzerine döküp önceden ısıtılmış 160derece fırında pişirin.
    📍Bu ölçülerden 24adet cheescake çıkıyor. Dilerseniz yarım ölçü yapabilirsiniz😉
    Sos için; bi tencerede çilek, şeker, su ve nişastayı blendırlayıp göz göz olana dek pişirin.
    Ayrı bi tencerede orman meyveli sosu yarım su bardağı suyla pişirin. Ardından bu iki sosu birleştirin.📍Neden böyle yapıyorum? Çünkü çileğin baskın tadını almak için çilek sos hazırlayıp hazır meyveli sosun parlaklığını vermesi içinde hazır kullanıyorum.
    Not. siz nası isterseniz öyle yapabilirsiniz tabiki ☺️
    📍Bi gece önceden yapıyorum çünkü bekledikçe güzelleşen bi tatlı🍰🍓
    📍Servis için muffin kalıplarından çıkarıp servis etmek istediğim tabağa alıyorum ve üzerlerine mis kokulu kıpkırmızı çilek sosumdan döküp dilediğim gibi süslüyorum🍓😍☺️
    Mutlaka deneyin derim. Tam tutan garanti bi tarif. Denersenizde fotoğraf atmayı unutmayın😉
    🌸Afiyet, bal, şifa olsun🤤🍓🍰☺️[/LIST]

Tarife Ait Diğer Resimleri

2. TosunPaşa üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler