Allah doğrunun yardımcısıdır

Değerlendir:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Allah doğrunun yardımcısıdır

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Kıdemli Üye İnfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Atasözü Allah doğrunun yardımcısıdır

Hayatını doğruluk ve dürüstlük üzerine kuran insan Allah'ın güvencesi altındadır. Çünkü Allah doğruluğu emreder ve doğru olanları da yalnız bırakmaz. Doğruluktan ayrılmayanlara Allah yardım eder. Doğruluktan şaşmamalıdır.

Doğruluktan ayrılmayan kişilere Allah daima yardım eder. Çünkü doğruluk O'nun emridir. Doğru olan kişiler halk arasında sevilip sayılırlar. Her konuda da başarılı olurlar. Zira doğruluktan ayrılmadıkları için başları belaya girmez, kimse onların aleyhinde bulunmaz. Yalan söylemeyen, Allah'ın yasakladığı kötülükleri işlemeyen, harama yönelmeyen bir kişiye kimse kötülük yapmaz. Yapmak isteyen olursa bunu da Allah engeller, doğru olan kulunu korur.

Doğruluktan ayrılmamayı tavsiye ederken söylenir.

Allah doğrunun yardımcısıdır anlamı nedir

Yüce Allah, insanlara neyin eğri, neyin doğru olduğunu kitapları ve peygamberleri vasıtasıyla göstermiştir. Onun yap dediğini yapan, yapma dediğini yapmayan doğru yoldadır. Onun istediklerini yerine getiren, haram kıldığı şeylerden kaçınan, onu bunu aldatmayan, yalan söylemeyen, doğruluktan sapmayan kişiye Allah yardım eder; o kişi her işte başarı sağlar, kötülük görmez, zarara da uğramaz. O hâlde doğruluktan şaşmamalıdır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)