Dron/Drohne hakkinda bilgi

Rate This Thread:
Results 1 to 2 of 2

Thread: Dron/Drohne hakkinda bilgi

1. Go to Thank YouDownload #1
    Go to Thank You
    Yeni Üye koc1990's Avatar

Info

Go to Top of Post

Default Dron/Drohne hakkinda bilgi

Arkadaslar son günlerde ilgimi piyasaya teknik acidan baya ilerletilmis 4k kamerali dronler/drohneler cekti. Özellikle dji'in mavic pro modeli dikkatimi cekti ve hakkinda bircok inceleme videosu baktim internette.
    Lakin almanyada bu isin birde kanuni yani varmis. Almanyada cihazi sadece görüs mesafesi kadar ucurabilme, aletin üzerine iletisim bilgileri yazma zorunlulugu ve sigorta yaptirma gibi mecburi sartlar varmis. Bunlar bana cok sacma gelen seyler, zevki ve özeli(adres yazma) kisitlayan seyler. Aranizda bu cihazlardan kullanip bu kurallara uymayan varmi? Yakalanma durumunda, devlet/polis bu konuda nekadar sert tepki veriyor? Biraz bilgi verebilirseniz sevinirim.

2. Go to Thank YouDownload #2
    Go to Thank You
    Üye Kartalcik's Avatar

Info

Go to Top of Post

bende meverik var. bunun icin sigorta yapmaliydim ve büklügüne yani boyutuna göre degisiyir. drohneye birde plaka gibi bilgilerimi yazmaliydim sebep yok efendi drohn düsse veya birisine carpsa yada birisinin malina zarafverince seni tespit edip sigorta üzerinden cözmeyemis. eskiden bu kurallar yokdu ve üstelik ilaki görüs mesafesinde kulanmaya bile gerek yokdu ama almanlar herseye bir kural bir zorluk cikariyor.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread